Back to Top

OLIMPUS

     9 stycznia jedenaścioro uczniów z klas IV-VI przystąpiło do ogólnopolskiej olimpiady języka polskiego OLIMPUS. Każda klasa rozwiązywała odrębny test. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez nauczycieli polonistów: Katarzynę Kwaśny i Agatę Tobiasz.

Czytaj więcej: OLIMPUS

Małopolski Konkurs Humanistyczny

     Uczniowie z klasy piątej i szóstej wzięli udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, przebiegającym pod hasłem Życie to nie teatr. W etapie szkolnym przeprowadzonym w listopadzie zmagało się dziesięcioro uczniów: Piotr Filarowicz, Karol Główczyk, Katarzyna Klimczak, Kamila Kotlarska, Daniel Kucia, Anna Lelito, Amelia Mąka, Olga Pulka, Aleksandra Sus i Julia Zaprzelska. Uczniowie, przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli polonistów – Katarzynę Kwaśny, Mariusza Ropczyńskiego i Agatę Tobiasz - zaprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom wiedzy.

Czytaj więcej: Małopolski Konkurs Humanistyczny

Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2017

8 stycznia w Gminnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych z naszej szkoły zaprezentowała się klasa Vb, przygotowana przez wych. p.Katarzynę Kwaśny. Uczniowie zachwycili pięknymi strojami i umiejętnościami aktorskimi. We wtorek 10 stycznia przedstawienie jasełkowe przez nich przygotowane obejrzeć mogła cała społeczność szkolna. Wcześniej obejrzeliśmy również jasełka przedstawione prze zespół z Gminnego Ośrodka Kultury, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej: Gminny Przegląd Przedstawień Jasełkowych 2017

Boże Narodzenie 2016 Tuż, Tuż...

22 grudnia w świątecznych nastrojach, cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w KONCERCIE KOLĘD I PASTORAŁEK. Wystrój sali przygotowali oraz nad przebiegiem koncertu czuwali opiekunowie SU p.Marta Borek i p. Leszek Baran. Prowadzącymi były uczennice Julia Zielińska, Emilia Barnowska. Koncert rozpoczął się wierszem ks.J.Twardowskiego "Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?":

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Czytaj więcej: Boże Narodzenie 2016 Tuż, Tuż...

XIII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

     20 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej odbył się konkurs im. Św. Franciszka z Asyżu. Na początku wystąpili członkowie Szkolnego Koła Caritas, którzy przedstawili scenkę teatralną pt. „Warto pomagać innym”. W przedstawieniu zaprezentowało się 20 uczniów z klas od III do VI. Występ rozpoczęła Katarzyna Sarata z VIa, która  zaśpiewała piosenkę T. Kamińskiego „Ty tylko mnie poprowadź”. Akcja przedstawienia rozgrywała się w klasie, której uczniowie organizowali pomoc koleżeńską oraz pomoc humanitarną dla dzieci z Afryki.

Czytaj więcej: XIII Konkurs im. św. Franciszka z Asyżu

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Tradycyjnie, 6 grudnia najmłodsze dzieci odwiedził Św. Mikołaj...Dziękujemy i zapraszamy za rok:)

 {phocagallery view=category|categoryid=579|limitstart=0|limitcount=0}

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

17 listopada- Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.  Z tej okazji, uczniowie wykonywali plakaty z hasłami skłaniającymi do nie-palenia i rzucenia palenia. Uczniowie klasy IVa pod okiem p.Kingi Wiktor przygotowali scenkę pt."Dziękuję nie palę-Palenie nie jest modne". Dzień ten był okazją do pogłębiania wiedzy nt. zdrowotnych następstw palenia tytoniu oraz zachęcającej do wyboru zdrowego stylu i życia wolnego od dymu tytoniowego. Koordynatorką akcji była p.Marta Borek i p. Kinga Wiktor. Szczegółowy opis akcji znajduje się w zakładce Koło Młodego Przyrodnika.

{phocagallery view=category|categoryid=581|limitstart=0|limitcount=0}

98. Rocznica Odzyskania Niepodległości

      W czwartek 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odrodzenie wolnej Polski po 123 latach przebywania pod zaborami. Uczniowie klasy Va w ciekawy sposób przybliżyli ważne wydarzenia z historii Polski. Hasło przewodnie akademii brzmiało „Czy tu jest Polska?” Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Chomiczewskiej. Podczas recytacji i śpiewu pieśni patriotycznych wyświetlana była prezentacja multimedialna, którą przygotowała Julia Zaprzelska - uczennica klasy Va.

Czytaj więcej: 98. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Strona 8 z 28